کرونا نیوز؛

مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد گفت: هشت هزار و ۴۳ نفر در طرح کارورزی این استان نام نویسی کرده اند که از این تعداد ۲ هزار و ۱۸۵ به عنوان کارورز تایید شده اند.

به گزارش تعاون آنلاین، پروانه نیک مرام اظهار داشت: سهمیه پیش بینی شده برای کهگیلویه و بویراحمد بر مبنای ۷۰ درصد یک هزار و ۵۷۵ نفر است.

وی افزود: همچنین تعداد واحد های پذیرنده ثبت نام شده ۵۷۲ مورد است.

نیک مرام بیان کرد: آذز ماه سال ۱۳۹۶ تعداد ۵۴ نفر کارورز در کهگیلویه و بویراحمد قرار داد شده بوده که این تعداد هم اینک به ۲۱۹ نفر رسیده است.

وی عنوان کرد: پس از دوره کارورزی با درخواست کارفرما مراحل جذب نیروهای فارغ‌التحصیل به مدت ۹ ماه بدون هزینه در مراکز بخش خصوصی فراهم خواهد شد.

مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: این اداره کل آمادگی دارد برای کسانی که دوره کارورزی خود را به پایان می رسانند به مدت حداکثر ۲ سال از مشوق بیمه ای استفاده کنند.

در طرح مهارت آموزی سهمیه کهگیلویه و بویراحمد ۴۵۶ نفر است که تاکنون حدود ۲۲۱ نفر در رشته های مختلف در اداره کل فنی و حرفه ای استان نام نویسی و آموزش دیده اند.

نرخ بیکاری کهگیلویه و بویراحمد در سال ۱۳۹۵، ۱۷.۷ درصد بوده که در سال ۱۳۹۶، با ۴.۴ درصد کاهش به ۱۳.۳ درصد رسید.

کهگیلویه و بویراحمد از سال ۹۲ تا ۹۴ بالاترین نرخ بیکاری را در کشور داشت و از برنامه سوم به این طرف مقام اول یا دوم بیکاری مربوط به این استان بود.

نرخ مشارکت کهگیلویه و بویراحمد در سال۱۳۹۳ افزون بر ۳۰/۲ درصد، سال ۱۳۹۴ افزون بر ۳۴/۵ درصد، سال ۱۳۹۵ ۳۷/۷ درصد است.

جمعیت بیکار ۱۰ سال به بالا در کهگیلویه و بویراحمد در سال ۱۳۹۳ حدود ۲۳ هزار و ۸۸۸ نفر، سال ۱۳۹۴ افزون بر ۳۳ هزار و ۲۸۶ نفر، سال ۱۳۹۵ حدود ۲۷ هزار و ۹۸۸ نفر بوده است.

براساس آخرین برآورد آماری، تعداد دانش آموختگان دانشگاهی بیکار در این استان حدود ۱۰ هزار نفر است.

امسال دولت در حوزه اشتغال بیش از ۱۰۰ هزار میلیارد تومان اعتبار اختصاص داده که بخش عمده‌ای از این اعتبار سهم اشغال روستایی است.

کهگیلویه و بویراحمد ۷۱۳ هزار نفر جمعیت دارد که حدود ۴۶ درصد آنان در روستاها زندگی می‌کنند.

انتهای خبر/امین کائیدی شادگان
با استناد به ماده 74 قانون تجارت الکترونیک مصوب 17/10/1382 مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه کرونا نیوز در بعضی از اخبار خاص کشوری یا استانی مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است