کرونا نیوز؛

فرماندار شهرستان گچساران به همراه مدیر کل سازمان آموزش فنی و حرفه ای استان و جمعی از مسئولین شهرستانی از دورهای آموزشی  که در راستای اجرای طرح توانمندسازی زنان سرپرست خانوار توسط مرکز آموزش فنی و حرفه ای خواهران شهرستان در حال برگزاری است بازدید کردند..

عبدالرحیم رحیمی درجلسه ای که در ادامه بازدید در محل فنی و حرفه ای با حضور مربیان و کارآموزان این مرکز برگزار گردید با اشاره به  مسئله اشتغال در سطح کشور گفت : نباید برای ایجاد اشتغال همیشه دنبال کار دولتی و پشت میز نشینی باشیم بلکه با استفاده از حرفه آموزی و حضور در کلاسهای فنی و حرفه ای علاوه بر کارآفرینی برای خود  زمینه ساز اشتغالزایی در جامعه شد.

وی با بیان این مطلب که تعدادی از بانوان در سطح جامعه علاوه بر وظایف تربیت فرزندان به عنوان سرپرست و نان آور خانواده می باشندافزود: باید با برنامه ریزی و دعوت این قشر به حرفه آموزی و راه اندازی کسب و کار آنان را در حل مسائل اقتصادی و اجتماعی یاری نمایند.

فرماندار شهرستان گچساران با اشاره به سیاست های دولت در حوزه اقتصاد و اشتغال، اعطای تسهیلات برای اشتغالزایی زنان سرپرست خانوار را از جمله اقدام های مهم دولت در راستای ایجاد و توسعه اشتغال، بهبود معیشت مردم، رشد و رونق اقتصادی عنوان کرد.

وی با اشاره به طرح توان‌افزایی زنان بی‌سرپرست و بدسرپرست تصریح کرد: در این طرح با هدف بالابردن توان زنان بی‌سرپرست، بدسرپرست و خانواده آنان و جهت ایجاد اشتغال پایدار و سالم برای کسب درآمد کلاسهای آموزشی رایگان در مرکز آموزش فنی و حرفه ای برگزار گردید.

کلاسهای آموزشی خیاطی،دوخت لباس فرم و محلی،گلیم بافی،نقاشی(گرافیک) آشپزی ،شیرینی پزی،آرایشگری و …. برای توانمند سازی بانوان بی سرپرست و بد سرپرست در مرکز فنی و حرفه ای در حال برگزاری است .

ترجمه پست در زبان دیگر : enEnglish

انتهای پیام/
دانشی