کرونا نیوز؛

حجت الاسلام سید امین الله حجازی ،امام جمعه گچساران ظهر امروز در خطبه‌های نماز عبادی و سیاسی جمعه این هفته  ضمن  دعوت نمازگزاران به رعایت تقوای الهی با اشاره به فرا رسیدن ماه رمضان و فضلیت‌های این ماه خدا گفت: باید خود را آماده استقبال ماه رمضان کنیم که امیدواریم بتوانیم در پایان این ماه بهره لازم را از این ماه نصیب ما بشود و  بدانیم که اگر مشکل مومنی را در این ماه حل کردیم به خودمان کمک کرده‌ایم.

 امام جمعه گچساران با اشاره به فرمایشات اخیرمقام معظم رهبری در خصوص برجام افزد: ایشان فرمودند، رئیس جمهور آمریکا حرف‌های سخیفی زدند که من از جانب ملت ایران به آقای ترامپ می‌گویم شما غلط می‌کنید.

 وی تصریح کرد: همان‌گونه که مقام معظم رهبری بارها فرموده‌اند، مسئله آمریکا با ایران فقط مسئله انرژی هسته‌ای نیست چرا که مشاهده کردیم بعد از پذیرفتن برجام دشمنی آنها با ما تمام نشد.

خطیب جمعه گچساران اظهار کرد: یک روز بهانه انرژی هسته‌ای، یک روز به بهانه موشک‌ها و روز دیگر مسئله حقوق بشر را مطرح می‌کنند و خوب است بدانیم آنها می‌خواهند ما برده آنها باشیم.

 حجازی  در ادامه با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری گفت: رهبری بارها درباره مذاکرات و برجام تاکید کردند که تضمین لازم را بگیرید و حتی خود رئیس جمهور آمریکا آن را امضا کند.

 وی افزود: رهبر معظم انقلاب فرمودند من به این سه کشور اروپایی دربرجام هم اعتماد ندارم و توصیه کرده‌اند اگر می‌خواهید با همین سه کشور هم تضمین عملی بگیرید.

 حجازی بیان کرد: این همه هزینه شد و گفتن تحریم‌ها برداشته شد اما عملا چیزی را مشاهده نکرده‌ایم،بدانیم دشمن دلسوز ما نیست و به آنها اعتماد نکنیم و مسوولان و تصمیم گیرندگان ما مانند مردم با بصیرت به  منصب ولایت پناه ببرند نه به برون کشور.

 امام جمعه گچساران گفت:امیدواریم از این پس اشتباهات گذشته راتکرار نکنیم نیاییم و بگوییم رهبر انقلاب به اشتباهاتش اعتراف کند.

 وی با اشاره به سند ننگین ۲۰۳۰ گفت: رهبری فرمودند:” سال گذشته رسما این سند را لغو شد اما گاها شنیده‌ایم در برخی نقاط در حال عملی کردن آن هستند.

 حجازی خاطرنشان کرد: این‌ها خطر هستند و متاسفانه برخی از مفاد این سند در حال اجرا است،مقام معظم رهبری فرمودند، می‌خواهند برای مردم لالایی بخوانند تا مردم را سرگرم کنند در حالی که خطراتی از درون نظام را تهدید می‌کند.

 امام جمعه گچساران تصریح کرد: در همین استان ما و شهرستان ما نیز مشاهده می‌شود اما صدایی از کسی بلند نمی‌شود،نسل جوان و فرزندان ما باید مراقب باشند دشمن به صورت نرم در حال کار کردن است.

 حجازی با اشاره به زمین لرزه‌های که در چند روز اخیر  در استان و شهرستان بویراحمد را فرا گرفته است، افزود: چگونه در رسانه ملی و علما و مسئولان هیچ اشاره به روایات در این خصوص نمی‌کنند که خداوند رگ‌هایی در زمین قرار داده است و برخی اوقات خداوند از برخی نگران می‌شود و خداوند با زلزله تذکر می‌دهد.

 امام جمعه گچساران  اظهار کرد: آیا وقتی زلزله می‌آید نماز آیات را می‌خوانیم و این نکات باید از تلویزیون ملی کشور پخش شود.

 حجازی با تسلیت به مناسبت آیت الله ایمانی امام جمعه شیراز و نماینده ولی فقیه در استان فارس خاطرنشان کرد: ایشان خدمات شایسته‌ای را در طول حیاتش ارائه داد و بر خود لازم میدانیم درگذشت ایشان را به مردم استان فارس تسلیت بگوییم.

انتهای پیام/
امین کائیدی شادگان