کرونا نیوز؛

طبق شنیده ها و مشاهدات اخیر نیروهای جدید در سازمانهای بهزیستی چه در استان کهگیلویه و بویراحمد و چه شهرستان هایش می آیند و می روند و این اتفاق آنقدر مشهود است که اکثر اوقات برداشت های متفاوتی از طرف مردم و معلولان در این خصوص دیده می شود.

اما استخدام ها به چه طریق صورت می گیرد؟؟!! مسیر استخدام ها از کدام دروازه ها گذر می کند ؟؟!! چه کسانی مسئول برگزاری آزمونهای استخدامی در این سازمان عریض و طویل هست ؟؟

نمایندگان مجلس شورای اسلامی تصویب کردند که ۳۰ درصد از پست های سازمانی، تلفنچی دستگاه ها، شرکت های دولتی و نهادهای عمومی به افراد نابینا و کم بینا و افراد دارای معلولیت جسمی و حرکتی اختصاص یابد.
نمایندگان مجلس در بند دیگری از این ماده مقرر کردند که ۳۰ درصد از پست های سازمانی متصدی دفتری و ماشین نویسی دستگاه ها، شرکت ها و نهادهای عمومی به افراد دارای معلولیت جسمی و حرکتی داده شود.
با تصویب نمایندگان مجلس در تبصره این ماده تمامی وزارتخانه ها، سازمان ها، موسسات و شرکت های دولتی و نهادهای عمومی و انقلابی مجازند تا سقف مجوزهای استخدامی سالانه خود، افراد نابینا و ناشنوا و افراد دارای آسیب نخاعی واجد شرایط طبق ضوابط قانونی با برگزاری آزمون اختصاصی جامع معلولین به کار گیرند.

حال سوال دیگر، با آمد و رفت های استخدامی در این سازمان آن هم در این استان کوچک و در این چند سال ،ملاک استخدام ها چه بوده است و از چه درگاهی این استخدام ها صورت گرفته است ؟!!

باز باید پرسید نقش اداره کار و رفاه اجتماعی در این استخدام ها چیست و خود را کجای آن می بیند؟؟!!

فرض می کنیم شایعاتی بیش نباشد ولی آیا نباید اداراتی همچون ادارات کار و رفاه اجتماعی و سازمان بهزیستی در خصوص این شایعات هم جوابی داشته باشند؟؟

آیا از قدیم نگفته اند ( سکوت علامت رضاست ) . ؟؟!! اگر نیست پس چرا دستگاههای زیر ربط در این خصوص سکوت کرده اند و با سکوتشان هم تشنج را بیشتر می کنند و هم اگر واقعیت باشد حق معلولان را ضایع می کنند و آنها را در عرصه بیکاری به پیری و نابودی نیروی کار می کشانند؟؟!!

آیا نابودی نیروی کار در جمهوری اسلامی ایران تیشه زدن به ریشه ی این انقلاب و مردمش و حق و حقوق انها نیست؟؟!!

مسئولانی که سکوت کرده اید سکوتتان را بشکنید…..

مسئولانی که در خواب خرگوشی هستید از این خواب بپا خیزید …

مردم را از انقلاب ناامید نکنید که اگر اینگونه باشد به انقلاب و مردم ظلم کرده اید…….

 

 

انتهای پیام/
نویسنده هوشمند