کرونا نیوز؛

حکایت از آنجایی شروع می شود که یک مردی محصولات زنش که شامل ماست محلی و ترشی محلی و ترشی شور می شد را به خیابان می آورد و آن را می فروخت و در همین اثنا افرادی که از کنار مرد رد می شدند می دیدند که آن مرد  برای ماست محلی با صدای بلند تبلیغ می کرد و ترشی محلی را با صدای کمی آهسته  و ترشی شور را اصلا نمی گفت.

رهگذری از مرد پرسید: چه اینگونه محصولاتت را تبلیغ می کنی؟!

مرد چواب داد : این ماست بسیار خوبی و خوشمزه ای است برای همین با صدای بلند می گویم و ترشی محلی کمی بد مزه است و با صدای کمی آرام می گویم و اگر کسی خواست به او می فروشم ولی ترشی شور مزه ی خوبی ندارد برای همین اصلا در موردش تبلیغ نمی کنم تا مشتریانم را از دست ندهم.

امروز جلسه رفع مشکلات بانوان شهرستان گچساران با حضور فرماندار گچساران و مدیر کل بانوان در استانداری استان کهگیلویه و بویراحمد و جمعی از بانوان به نمایندگی از جمع بانوان ادارات برگزار شد که در این جلسه فرماندار گچساران با اشاره به این حکایت و با کمی تغییرات بخش آخر آن در مورد ترشی شور را بیان نکرد و به حکایت پایان داد .

فرماندار گچساران در حکایتش نامی از ترشی شور نبرد و شاید همین کار کوچک باعث شد تا مدیرکل بانوان استان ، این حکایت را دوباره تعریف کند و  ناگفته های فرماندار را به حکایت بیفزاید.

اما سوال اینجا نهفته است؛ چرا مدیر کل بانوان استان دست به تکمیل حکایت زد؟؟!!

رسیدگی به امور بانوان باید دغدغه همه مسوولان باشد چرا که بی توجهی به مشکلات این قشر، جامعه را دچار معضلات بسیار خواهد کرد. زنان تربیت‌کننده نسل بعد هستند و وجود آسیب و اشکال در بروز هویت آنان بر فرزندان و خانواده و در نتیجه جامعه تاثیر منفی می‌گذارد و همان آسیب است که به خانواده و جامعه منتقل می شود.

مشکل این جاست که ریاست‌ها و تصمیم گیری‌ها به طور انحصاری در اختیار مردان است که خود موجب کم توجهی به جایگاه انسانی زنان می شود. به همین دلیل است که نگرش فرودست و جنسی نسبت به زنان بازتولید می شود و همین امر باعث می شود ریشه بسیاری از مشکلات دیده نشود. ضمن اینکه دلیل این است که نگرش بسیاری از مسئولان در تعارض با واقعیت وجودی زنان است.

لازم است برخی دیدگاه‌های القاء شده به زنان بازنگری شود که اگر این عمل انجام شود، از توانمندی‌های زنان در مراکز تصمیم‌گیر و تصمیم‌ساز هم بهره برداری می‌شود. بیشتر از این نمی توان شاهد نگاه مردسالار و قیم مآبانه نسبت به زنان باشیم، چرا که این امر ریشه بسیاری از آسیب‌ها به خانواده و جامعه است.

سوال اینجاست چرا مسئله ی ندیدن مشکلات زنان در کیسه ی سر بسته مانده است؟؟!!

 

مدیر کل بانوان استان در ادامه حکایتش اینگونه گفت: ترشی شور آنقدر خوشمزه بود که اگر با صدای بلند و یا کم هم گفته می شد بیشترین درامد را برای مرد داشت ولی چون خود از آن بدش می آمد هم خود را از منفعتش محروم کرده بود و هم اجتماع را محروم کرده بود.

 

انتهای خبر/امین کائیدی شادگان
با استناد به ماده 74 قانون تجارت الکترونیک مصوب 17/10/1382 مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه کرونا نیوز در بعضی از اخبار خاص کشوری یا استانی مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است