کرونا نیوز؛

دومین جلسه مناسب سازی محیط ،اماکن و معابر شهری برای معلولان درحالی برگزار نشد ولغو شد که با حواشی بسیاری همراه بود از جمله این حواشی می‌توان به مناسب‌سازی نبودن فضای جلسه و مکان جلسه و همچنین نیامدن مسئولان عالی رتبه در این جلسه اشاره کرد.

اتفاقی که امروز ما را بر آن داشت تا در مورد لغو این جلسه بنویسیم جای بسی تامل دارد؛ این جلسه که دومین جلسه مناسب سازی محیط، اماکن و معابر شهری برای معلولین نام گذاری شده است از اهمیت بالایی برخوردار است بگونه ای که مسئولان و مدیران با نیامدن در این جلسه سعی می کنند برای به هم زدن این جلسه تلاش کنند  و امروز تلاش مسئولان برای لغو  دومین جلسه مناسب سازی محیط ،اماکن و معابر شهری برای معلولان به ثمر نشست و این جلسه لغو شد.

علیرغم اینکه این جلسه با دعوت نامه فرمانداری گچساران از مسئولین در حال برگزاری بود مسئولان تصمیم گرفتند دعوت نامه فرمانداری را نادیده گرفته و در این جلسه شرکت نکنند تا جلسه لغو شود.

شرکت نکردن مسئولان در این جلسه به صورت عمدی و چه به صورت سهوی ، نوعی تلاش برای برهم زدن این جلسه و همچنین نوعی تلاش برای کشتن معلولیت در گچساران محسوب می شود.

وقتی که سنگ روی سنگ بند نمی‌شود

افتخار ما این است که کشورمان کشور قانون است و امام(ره) بارها بر اینکه حکومت اسلام و جمهوری اسلامی حکومت قانون است تأکید کردند. چرا که اگر قانون زیر پا رود سنگ روی سنگ بند نمی‌شود.

پس چرا امروز دعوت نامه ی فرمانداری گچساران زیر پا گذاشته می شود ؟؟! آیا این دعوت نامه الزام قانونی برای شرکت در این جلسه نبود ؟؟! آیا مدیران جایگاه فرمانداری را قانونی نمی دانند؟؟!!

لغو جلسات معلولان قرار است ریشه معلولیت را بزند یا ریشه امید مردم و معلولان را؟ قانون اساسی، فتاوای امام خمینی‌(ره) و رهبر معظم انقلاب در زمینه معلولان، کجای این معادله قرار می‌گیرد؟ آیا قرار است مردم و معلولان را از معدود تفریحات اجتماعی و مطالبات اداری که دارند محروم کنیم؟

محروم کردن مردم و معلولان از حقوق اجتماعی و قانونی‌شان ظلمی بزرگ است. وقتی کشوری قانون و مجلس دارد، کسی نمی‌تواند در برابر روند هر چیزی که خوشایندش نیست، بایستد.

مدیران و مسئولان خواب خرگوشی دیگر بس است…..

انتهای پیام/
امین کائیدی شادگان