کرونا نیوز؛

پیام سید ظهیر الدین پورالحسینی مدیر آموزش و پرورش شهرستان گچساران به مناسبت هفته ” سواد آموزی ”

” ۵ الی ۱۱ دی ‌ماه هفته نهضت سوادآموزی گرامی باد ”

آغاز هفته سواد آموزی تداعی کننده ی نام و یاد نخستین شهید سواد آموزی کشور ” نوروز علی جلیل پور” و درایت و دوراندیشی آن شهید والامقام در پیشنهاد تشکیل نهضت سواد آموزی به حضرت امام خمینی ( ره ) می باشد.
امروزه ضرورت مبارزه با بی سوادی بر کسی پوشیده نیست و کم و بیش تمام کشورهای جهان، و به خصوص جوامع در حال توسعه، به اهمیّت این امر پی برده اند. تشکیل نهضت سوادآموزی به فرمان حضرت امام ( ره ) و به پیشنهاد ” شهید جلیل پور ” و با گذشت چهار دهه ، فعالیت ها و موفقیت های آن در باسواد نمودن جمعیت کثیری از جامعه شاهد گویایی بر تلاش دولت در زدودن بی سوادی از این مرز و بوم است.
امید می رود تلاش گسترده و همگانی مردم و مسئولان دلسوز، به ویژه دست اندرکاران این نهاد بزرگ، پدید آمدن ایرانِ باسواد و با فرهنگ را به زودی امکان پذیر سازد، که به فرموده ی حضرت امام رحمه الله علیه:” اگر نتوانیم معضل بى سوادى را حل کنیم، اصل انقلاب و ایده هاى آن لطمه خواهد خورد.”
اینجانب ضمن گرامیداشت هفته سواد آموزی ، از تلاش همکارانم در کسب رتبه اول استان و قرارگرفتن در رتبه های بالای کشوری ( ۹۷ درصد ) میزان باسوادی، ان شاء الله در آینده ی نزدیک شاهد جشن پایان بی سوادی در شهرستان گچساران باشیم.

سید ظهیرالدین پورالحسینی

انتهای پیام/
امین کائیدی شادگان