کرونا نیوز؛
هاشمی:

فقدان مام جلال سلمه‌ای به اتحاد کردستان عراق است/ نقش طالبانی در مبارزه با صدام به‌عنوان پیشمرگه

سرویس سیاسی
نماینده مردم میاندوآب در مجلس معتقد است طالبانی نقش بسزایی در مبارزه با صدام به‌عنوان پیشمرگه و در خط مقدم کردها داشت.

همایون هاشمی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به درگذشت جلال طالبانی رئیس جمهور پیشین عراق و دبیرکل حزب اتحادیه میهنی کردستان این کشور گفت: مام جلال یکی از چهره های تأثیرگذار در عراق بود و چهره ای مثبت اندیش در اقلیم کردستان داشت.

نماینده مردم میاندوآب، شاهین دژ و تکاب در مجلس شورای اسلامی با اشاره به ویژگی های ایران دوستی طالبانی عنوان کرد: طالبانی ارتباط خوب و صادقانه ای با ایران داشت و رفتار و کردار وی به عنوان یک عنصر سیاسی محل توجه بوده است.

وی یادآور شد: طالبانی در زمان جنگ تحمیلی و عرصه مبارزات با صدام نیز تأثیرات بسزایی داشت و علیه وی به عنوان یک پیشمرگه در خط مقدم کردها جنگید.

هاشمی ادامه داد: طالبانی در مجموع به عنوان چهره ای ماندگار و ملی در خطه عراق بود که فقدان وی سلمه ای بزرگ به عراق وارد کرد.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی در پایان با بیان اینکه طالبانی طرفدار توسعه عراق در تمام شئون به خصوص اقلیم کردستان بود، خاطرنشان کرد: قطعا قیادت اتحادیه میهنی کردستان را افراد جایگزین برعهده خواهند گرفت اما هیچکدام جسارت طالبانی را نخواهند داشت./

پایان پیام

جمعه ۱۴ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۲۰

فقدان مام جلال سلمه‌ای به اتحاد کردستان عراق است/ نقش طالبانی در مبارزه با صدام به‌عنوان پیشمرگه نماینده مردم میاندوآب در مجلس معتقد است طالبانی نقش بسزایی در مبارزه با صدام به‌عنوان پیشمرگه و در خط مقدم کردها داشت. http://media.icana.ir//Image/2013/12/53918_Thum.jpg£همایون هاشمی£همایون هاشمی فقدان,مام,جلال,سلمه‌ای,به,اتحاد,کردستان,عراق,است/,نقش,طالبانی,در,مبارزه,با,صدام,به‌عنوان,پیشمرگه Icana

خانه ملت

انتهای پیام/
امین کائیدی شادگان