کد خبر: 36157

تاریخ انتشار: شهر 8, 1396

آتش سوزی در پارک ملی پابند مازندران

به گزارش خبرنگار ایرنا، نیروهای یگان حفاظت محیط زیست مازندران که به دنبال آتش سوزی قبلی در منطقه حضور داشتند، یکبار دیگر برای خاموش کردن آتش دست به کار شدند.پارک ملی پابند با ۲۶ هزار هکتار مساحت در جنوب شرقی شهرستان های نکاء و بهشهر در شرق مازندران قرار دارد و در اوایل هفته جاری […]

به گزارش خبرنگار ایرنا، نیروهای یگان حفاظت محیط زیست مازندران که به دنبال آتش سوزی قبلی در منطقه حضور داشتند، یکبار دیگر برای خاموش کردن آتش دست به کار شدند.
پارک ملی پابند با ۲۶ هزار هکتار مساحت در جنوب شرقی شهرستان های نکاء و بهشهر در شرق مازندران قرار دارد و در اوایل هفته جاری یک هکتار از مساحت این پارک در آتش سوخت که با حضور به موقع یگان حفاظت و بهره گیری از بالگرد آتش مهار شد.
مدیر پارک ملی پابند آتش سوزی اخیر را مربوط به غرب این پارک و ناشی از گرم شدن هوا و سرایت خاکستر گرم ناشی از آتش کاه و کلش اراضی برنج کاری در منطقه دانست.
علی کلانه به خبرنگار ایرنا گفت که نیروهای یگان حفاظت با همکاری نیروهای محلی در منطقه برای خاموش کردن آتش حضور دارند.
وی خزان زودرس در جنگل های استان براثر کاهش بارندگی و گرمای بی سابقه را علت دیگری برای تداوم آتش سوزی دانست و پیش بینی کرد در روزهای آینده این آتش سوزی ها بیشتر شود.
کلانه از چوپانان و مردم منطقه خواست از افروختن آتش پرهیز کنند.
در سال جاری حدود ۲۰۰ هکتار از اراضی جنگلی حاشیه تالاب بین المللی میانکاله درشرق مازندران نیز براثر آتش سوزی خاکستر شد.
پارک ملی پابند به وسعت ۲۶ هزار و۵۹۷ هکتار در جنوب شهرستان نکاء و بهشهر و به صورت جنگل‌های طبیعی بکر و رویشگاه گونه‌های منحصر به فرد گیاهی علفی و بوته ای و درختچه ای و زیستگاه گونه‌های شاخص جانوری چون مرال و شوکا و پلنگ است.
پارک پابند در سال ۱۳۸۳ به دلیل ویژگی هایی چون جنگل هیرکانی و گونه‌های باارزش شوکا و مرال به عنوان پارک ملی انتخاب شد.
خبرنگار: حسین فلاحتی** انتشاردهنده : محسن حسن نیا
۶۹۸۲/۱۸۹۹

انتهای پیام /*

ایرنا

برچسب ها : , , ,
ارسال دیدگاه