کد خبر: 36129

تاریخ انتشار: شهر 8, 1396

کشته شدن 15 نفر براثر بارندگی در غرب هند

به گزارش ایرنا،باران های فصلی به همراه باد شدید در دو روز گذشته در بمبئی باعث لغو پرواز هواپیماها، تاخیر حرکت قطارها ،تعطیلی مدارس ،ادارات و مراکز آموزشی این شهر شده است.‘چاران سینگ’رئیس سازمان هواشناسی هند با صدور هشدار قرمز برای ۲۴ ساعت آینده در بمبئی اعلام کرد بارندگی در بمبئی و مناطق اطراف آن […]

به گزارش ایرنا،باران های فصلی به همراه باد شدید در دو روز گذشته در بمبئی باعث لغو پرواز هواپیماها، تاخیر حرکت قطارها ،تعطیلی مدارس ،ادارات و مراکز آموزشی این شهر شده است.
‘چاران سینگ’رئیس سازمان هواشناسی هند با صدور هشدار قرمز برای ۲۴ ساعت آینده در بمبئی اعلام کرد بارندگی در بمبئی و مناطق اطراف آن در ۲۴ ساعت آینده ادامه می یابد.
وی افزود در ۹ ساعت گذشته ،۲۹۸ میلیمتر باران در بمبئی ثبت شده که این میزان ۹ برابر بیش از حد معمول است .
‘داوندرا فدناویس’ سروزیر ایالت ماهاراشترا از مردم بمبئی خواست تا حد امکان منازل خود را ترک نکنند و فقط برای کارهای ضروری از منزل خارج شوند.
براساس گزارش های دریافتی، آب گرفتگی معابر و خیابان ها باعث ترافیک سنگین در مناطق شرقی و غربی بمبئی شده است .
به گفته مقامات شرکت راه آهن غرب هند،حرکت قطارها پس از ۲۰ ساعت ، امروز از سر گرفته شد.
یک مقام سازمان مدیریت بلایای طبیعی بمبئی اعلام کرد تیم های امداد ونجات و نیروی دریایی هند برای کمک به سیل زدگان در حالت آماده باش بسر می برد.
براساس گزارش های منتشر شده براثر وقوع سیل و رانش زمین از ابتدای سالجاری میلادی تاکنون یک هزار و ۱۲۰ نفر جان باخته اند.
باران های موسمی (مانسون)که از ژوئن تا سپتامبر به طور منظم در هند ادامه دارد همه ساله خسارت جانی و مالی زیادی دراین کشور برجای می گذارد.
آساق**۲۶۷*انتشار دهنده:احمدعلی خلیل نژاد

انتهای پیام /*

ایرنا

برچسب ها : , , ,
ارسال دیدگاه