کد خبر: 36064

تاریخ انتشار: شهر 8, 1396

مرگ 61 کودک در بیمارستان دولتی گوراکپور هند

به گزارش ایرنا،’پی کی سینگ’ روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود:۱۱ نفر در بخش ورم مغزی و ۵۰ تن در دیگر بخش های این بیمارستان فوت کرده اند.به گفته مقامات بیمارستان ‘بابا راگاو داس’ در یک ماه گذشته ۲۹۰ کودک در این بیمارستان فوت کرده اند که ۷۷ نفر به دلیل ابتلا […]

به گزارش ایرنا،’پی کی سینگ’ روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود:۱۱ نفر در بخش ورم مغزی و ۵۰ تن در دیگر بخش های این بیمارستان فوت کرده اند.
به گفته مقامات بیمارستان ‘بابا راگاو داس’ در یک ماه گذشته ۲۹۰ کودک در این بیمارستان فوت کرده اند که ۷۷ نفر به دلیل ابتلا به ورم مغزی بوده است.
براساس آمارهای منتشر شده از اول ژانویه امسال تعداد یک هزار و ۲۵۰ کودک در بیمارستان باباراگاو داس جان باخته اند.
‘یوگی ادیتیانات’ سروزیر ایالت اوتارپرادش پس از خشم و اعتراض شدید مردم محلی به افزایش مرگ کودکان ،دکتر ‘راجیو میشرا’ رئیس این بیمارستان را اخراج کرد.
وی روز گذشته توسط نیروی ویژه پلیس در شهر کانپور بازداشت شد.
یک مقام آگاه در بیمارستان بابا راگاو داس گفت که دولت ایالتی درحالی اخراج مقامات بیمارستان به علت افزایش مرگ کودکان در این بیمارستان آغاز کرده که تاکنون جایگزینی برای آنها تعیین نکرده است.
شهر گوراکپور و مناطق اطراف آن بیش از یک دهه است که به شدت تحت تاثیر بیماری عفونی انسفالیت قرار دارد.
یک مقام بیمارستانی که خواست نامش محفوظ بماند اظهار کرد خانواده ها با وجود آگاهی از گسترش بیماری ورم مغزی در آخرین مرحله این بیماری کودکان را به بیمارستان منتقل می کنند .
دو هفته پیش نیز ۶۰ کودک در این بیمارستان به دلیل اختلال در دستگاههای اکسیژن و افزایش عفونت های تنفسی جان خود را از دست دادند.
پس از تحقیقات انجام شده مشخص شد که بی توجهی مقامات بیمارستان ‘بابا راگاو داس’ به شارژ مخزن های اکسیژن و پرداخت نشدن بدهی قبلی به شرکت تامین کننده اکسیژن این بیمارستان،باعث قطع اکسیژن و مرگ کودکان شده است.
‘یوگی ادیتیانات’ سروزیر ایالت اوتارپرادش اعلام کرده است که عاملان این حادثه را مجازات خواهد کرد.
دولت محلی ایالت اوتارپرادش به دنبال این حادثه کمیته ای برای مشخص شدن علت وقوع این حادثه تشکیل داده است.
براساس آمار سازمان ملل ازهر ۲۱ کودک در هند یکی قبل از پنج سالگی جان خود را از دست می دهد.
تعداد مرگ و میر کودکان در کشورهای پیشرفته یک کودک در۱۴۷ نفر است.
هند رکورد دار مرگ و میر کودکان زیر پنج سال در جهان است.
آساق**۲۶۷*انتشار دهنده:احمدعلی خلیل نژاد

انتهای پیام /*

ایرنا

برچسب ها : , , ,
ارسال دیدگاه