کرونا نیوز؛

مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران از اتمام پروژه ایمن سازی خط لوله استراتژیک انتقال گازپازنان ۲ خبرداد.

مهندس هوشنگ صیدالی در بازدید از این پروژه در گفت و گو با خبرنگاران اظهار کرد: همواره بازرسی ، تعمیر و ایمن سازی و احداث خطوط لوله جدید یکی از موارد بسیار مهم در صنعت نفت به شمار می رود.

وی ادامه داد: شرکت بهره برداری نفت وگاز گچساران به دلیل قرار گرفتن در حوزه جغرافیایی چهار استان و داشتن بیشترین خطوط لوله در بین سایر شرکت ها ،آن هم در نقاطی صعب العبور ، از ویژگی خاصی برخوردار است.

مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران با اشاره به اهمیت این پروژه گفت: خطوط لوله ۲۴ و ۲۶ اینچ که عملیات ایمن سازی بر روی آنها انجام شده تنها خطوط تغذیه خوراک پازنان ۲ می باشد و این مجتمع نیز از تغذیه کننده های مهم خوراک پتروشیمی بوعلی محسوب می شود.

صیدالی افزود: این خطوط لوله در بازه پنجاه کیلومتر طول مسیر یکی از مهمترین پروژه های این شرکت بوده که با بهره گیری همزمان یازده پیمانکار این پروژه پیش از زمان پیش بینی شده به اتمام رسید.

صیدالی با بیان اینکه این پروژه از اوایل آبان شروع شد افزود: در حالی که این پروژه براساس شرایط دیگر  پروژه های مشابه چهار ماه تخمین زده می‌شد با توجه به شرایط خاص آن در مدت ۶۵ روز به اتمام رسید.

وی در تشریح اجرای پروژه خط لوله ۲۶ اینچ بیان کرد: با توجه به انجام عمیات توپکرانی هوشمند مشخص شد که ۸۹ نقطه باید مورد تعمیر و ترمیم قرار گیرد که با برنامه ریزی انجام شده توسط کارشناسان شرکت در ۶ مقطع با ۶ پیمانکار برنامه ریزی آن انجام شد.

صیدالی در ادامه درخصوص خط لوله ۲۴ اینچ نیز اظهار داشت: دراین پروژه نیز با برنامه ریزی و اقدامات اجرایی پنج پیمانکار مجرب در پنج مقطع فعالیت کردند و برای اولین بار نیز بجای پوشش سنتی نوارپیچی برای پوشش از روش سولونت فری اپکسی که مقاومت بیشتری در برابر خوردگی دارد استفاده شد.

مدیرعامل نفت گچساران در پایان از زحمات امور مهندسی و ساختمان و دیگر ادارات مرتبط با اجرای این پروژه که نتیجه گام های استوار کارکنان صنعت نفت گچساران در راستای اجرایی کردن فرمایش مقام معظم رهبری مبنی بر اقتصاد مقاومتی ، اقدام و عمل است تشکر کرد.

انتهای پیام/
امین کائیدی شادگان