کرونا نیوز؛

مدیر عملیات شرکت بهره برداری نفت وگازگچسارن از اجرای۴۰ کیلومتر توپکرانی هوشمند خط لوله ۱۰”اینچ خروجی ایستگاه “بی بی حکیمه۱” برای نخستین بار خبرداد.
مهندس سید فاخر موسوی مدیر عملیات این شرکت اظهار داشت : به منظور شناسایی و عیب یابی محل های متعدد خوردگی وجلوگیری از بروز هرگونه حوادثی ، عملیات توپکرانی هوشمند خط لوله گاز ۱۰”خروجی ایستگاه بی بی حکیمه برای نخستین بار انجام شد.
مهندس موسوی با بیان اینکه این توپکرانی با موفقیت کامل در سریع ترین زمان ممکن صورت گرفته است افزود : توپکرانی هوشمند در صنعت نفت به منظور تمیز کردن شریان های انتقال از رسوبات ایجاد شده ، خارج ساختن مایعات ، اندازه گیری قطر درونی خطوط لوله ، بازدید درونی خطوط لوله و در مجموع به منظور عیب یابی نقاط حساس و صورت می گیرد.
وی خاطر نشان کرد : در این عملیات توپک هندسی egp از محل trap area ایستگاه بی بی حکیمه یک رانده شد که با موفقیت در trap areaبی بی حکیمه دو دریافت و بیرون آورده شد و پس از آن توپک مغناطیسی magnet brush و در نهایت توپک های هوشمند mfl وtfi نیز بدون مشکل به درون لوله ارسال وبا موفقیت خارج شد.
موسوی بیان کرد : پس از از اعلام نتیجه توپکرانی نقاط حساس مورد بازبینی و تعمیر خطوط انجام خواهد شد.
شرکت بهره برداری نفت وگاز گچساران با دراختیار داشتن ۶۷۵۰ کیلومتر خطوط لوله نفت و گاز در اندازه های ۴ اینچ تا ۵۲اینچ دارای یکی از طولانی ترین شبکه های خطوط لوله در منطقه ای کوهستانی وصعب العبور می باشد که سهم عمده ای در تولید مناطق نفت خیز جنوب دارد.

انتهای پیام/
امین کائیدی شادگان