کرونا نیوز؛

سلیمانی مدیر مسئول پایگاه خبری تحلیلی نیان بوکان در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار کرونا نیوز از نقش پر رنگ اصناف افزود : از گذشته‌های دور تاکنون اصناف همواره نقش بسیار مهم و پر رنگی در زمینه های اقتصادی، سیاسی، فرهنگی و اجتماعی کشور داشته و دارند.اصناف و بازار نقش مهم و کلیدی را در جامعه ایفا می کند

همچنین اصناف علاوه بر تولید ، انتقال ، فرآوری و نگهداری انواع کالا یا خدمات ، ازجمله نخستین گروه‌ها و تشکل‌هایی بوده­اند ، که با گردهم آمدن در کنار یکدیگر  اقدام به تشکیل اتحادیه‌های صنفی در جهت حمایت از منافع صنف مربوطه می نمایند.

البته نقش اصناف تنها به تکمیل چرخه اقتصادی کشور محدود نمی‌گردد ، بلکه فعالیت این بخش تأثیرات مستقیم و غیرمستقیم در اشتغال نیروی کار و کمک به اقشار مختلف و برگزاری جشن­های ملی و مذهبی دارد. علاوه بر این اصناف و تشکلهای صنفی اهمیت زیادی در ‌جلب رضایت مصرف کنندگان در خرید ، مصرف کالاها ‌،‌خدمات و همچنین نقش کلیدی و‌ حساسی در اجرای برنامه ها به منظور حمایت از تولیدکنندگان و مصرف کنندگان دارند.

سلیمانی اظهار کرد : نمی‌توان نقش مهم و کلیدی اصناف را در شهرستان ها و حتی کشور نادیده بگیریم و به راحتی از کنار آن عبور کنیم .
وی ادامه داد: اصناف می‌توانند در این روزها به خوبی التهاب بازار را در شهر و کشور مدیریت کنند و با تقویت روحیه مردم آرامش طبیعی بازار را حفظ کنند .

سلیمانی با اشاره به اینکه امام خمینی(ره) اصناف و بازار را بازوان ستبر انقلاب اسلامی نامیدند، خاطرنشان کرد: اصناف همواره در کنار امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری بوده‌اند و پای انقلاب ایستاده‌اند و همواره در طول تاریخ وظایف محوله خود را به نحو احسن انجام داده است.

وی افزود : اصناف این روحیه انقلابی را حفظ کنند ، همواره دوشادوش روحانیت ، مرجعیت و ولایت بوده است ، باز هم باید همین‌طور باشد. این پایبندی‌ها بود که سبب حرکت‌های اعتقادی و انقلابی می‌شد.
وی با بیان اینکه در بازار روز دنیا امروزه تکنولوژی حرف اول و آخر را می‌زند ، عنوان کرد: رقابت در فضای کسب و کار بحثی جدی است که باید تلاش کرد با استفاده از اطلاعات و آموزش خود را به سطح رقیبان جهانی برسانیم تا از قافله علم روز دنیا عقب نمانیم.
سلیمانی در پایان ضمن تشکر و قدردانی از بازاریان ، کسبه محترم و زحمتکش شهرستان ها که همواره پشتیبان دولت در انجام برنامه های مختلف بوده اند ، از کلیه پیشکسوتان بازار که سالها در ساماندهی بازار  و خدمت به جامعه و خانواده  بزرگ اصناف تلاش و فعالیت نموده اند ، تشکر و قدردانی کرد.

انتهای پیام/
صالح الماسی