تعرفه تبلیغات اینترنتی در کرونا نیوز
شما با ما می توانید جهانی شود … کسب و کار خود را به ما بسپارید
سایز مکان نمایش بنر قیمت (ریال)
۶۸۶ x 90 متن خبر .۵۰۰٫۰۰۰
۳۰۰ x 96 بالا سمت چپ صفحه اصلی+ منن خبر ۱.۵۰۰٫۰۰۰
 ۲۵۰ x 150 سمت راست – صفحه اصلی ۱.۰۰۰٫۰۰۰

هدف ما از ورود به این عرصه، حمایت و اعتلای عزت کشور عزیزمان و برآورده کردن نیازهای مخاطبان جدی هنر و فرهنگ در محیط وب فارسی است. کرونا نیوز  سایتی است که کلیه خبرهای  ایران و جهان و جشنواره ها را همراه با نقد فیلمهای روز، راهنمای فیلمهای روی پرده  را به صورت حرفه ای در اختیار مخاطبان خود قرار می دهد.

منش و خط‌مشى

جهت‌گیرى مطالب و محتواى یک نشریه، از مهم‌ترین موارد سیاستگذارى است. چنانکه آمد، مهم‌ترین زمان براى این سیاستگذاری، پیش از انتشار نشریه است. اما پس از آن نیز، براى هر نشریه و هر رسانه بسیار پیش مى‌آید که به‌دلیل خاصی، بخواهد در محتواى مطالب تجدیدنظر کند و خط‌مشى تازه‌اى پیش‌ بگیرد. موارد و عناصر این تغییر موضوع و جهت،نیاز به سیاستگذارى دارد.

مخاطب

بنابر ملاحظه‌هائی، لازم مى‌شود که دامنهٔ مخاطبان گسترده‌تر یا محدودتر شوند. شوراى سیاستگذارى ممکن است بخواهد به مناسبتی، فکر و اندیشه خاصى را در میان اقشار مردم رواج دهد. آن‌گاه با اتخاذ روش‌هائى و با درنظر گرفتن پیامدها و آثارى تصمیم گرفته مى‌شود تا مخاطبان بیشترى به نشریه روى آورند. برعکس ممکن است بخواهند (باز به ملاحظه‌هائی) نشریه در سطح محدود، اما گزیده‌اى از مخاطبان رواج یابد. در هر دو فرآیند باید سیاست روشنى اندیشیده شود و به اجرا درآید.

سطح یا کلاس

از نظر اقبال عام یا پذیرش خاص نیز نشریه نیاز به سیاستگذارى خاص دارد. اینکه سطح تخاطب یک نشریه، در چه میزان و حد قرار گیرد، سرنوشت نشریه را از نظر رویکرد به عوام یا خواص روشن مى‌کند.

ویژگى‌هاى ظاهرى

نکته‌هائى چون قطع و اندازه، رنگ، نشان (لوگر) شکل حروف، شکل و حالت صفحه‌ها، کاربرد عکس و طرح و … از مواردى است که به‌دلیل تأثیر در سرنوشت نشریه، نیاز به سیاستگذارى دارد.

پیدا است که تصمیم به تجدیدنظر در نشان یا قطع نشریه، از آنجا که با عادت و شناخت مخاطبان سر و کار دارد، فرآیندى معنیت که به‌سادگى و به دلخواه کسى در مورد آن تصمیم‌گیرى شود.

موقعیت‌هاى ویژه

در طول فعالیت هر نشریه، دوره‌هائى پیش مى‌آید که در آن باید سیاست و روش خاصی، عملى شود. وقوع جنگ، رویداد زلزله، هم‌زمانى انتخابات، قحطی، تهدید خارجى و… در فعالیت نشریه، به روال معمولى و عادى اثر مى‌گذارد. پیداست نشریه باید در قبال هر یک از این تحول‌ها، سیاست به‌خصوصى را به اجراء بگذارد. چنانکه گفته شد این سیاست‌ها، در سطح عالى رسانه یا نشریه به بحث گذاشته و رویه اجرائى آن مشخص مى‌شود و سپس براى اجرا به تحریریه مى‌رسد.

در مورد سیاستگذاری، ویراستار نقش هماهنگ‌کننده و مجرى دارد. او ضمن آنکه خود در حلقه سیاستگذاران داراى رأى و نظر است، خط‌مشى اجرائی، مُلهم از سیاستگذارى را به اجرا مى‌گذارد. اگرچه در شوراء سیاستگذاری، رأى شخصى او مخالف بوده باشد.